skif_logotype
Międzynarodowa Federacja Karate Shotokan - S.K.I.F.

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski Trening karate rozpoczął w Poznaniu w 1982 roku, gdzie poziom nauczania, porównując z innymi miastami w Polsce, zawsze był wysoki. Uczęszczał na zajęcia do instruktorów, którzy w tamtym czasie byli jednymi z najlepszych w Polsce. Od każdego z nich czegoś się nauczył.

W latach dziewięćdziesiątych do Polski i do Poznania zaczęli przyjeżdżać japońscy nauczyciele. Treningi z sensei Taiji Kase, Keinosuke Enoeda zrobiły na nim ogromne wrażenie i dały inne spojrzenie na istotę karate. Po nich zaczęli gościć następni: Keiko Abe, Mikio Yahara, Akihito Isaka. Wszyscy oni byli instruktorami japońskiej organizacji J.K.A. Wśród zaproszonych do Poznania gości był także instruktor S.K.I.F., Norio Kawasoe.

Był to dla niego okres ogromnych poświęceń i poszukiwań w karate a także czas w którym można było łatwiej wyjeżdżać za granicę i brać udział w treningach prowadzonych przez japońskich instruktorów.

W 2000 roku został współzałożycielem Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan. W roku 2003 z grupą poznańskich karateków, wtedy jeszcze jego studentów, spotkał się ponownie z sensei Norio Kawasoe, trenerem kadry Austrii. Od tamtego czasu kontakt z tym nauczycielem jest podtrzymywany, a Polska została członkiem światowej organizacji S.K.I.F., na czele której stoi Kanczo Hirokazu Kanazawa. Stało się to w 2006 roku, wtedy też Polacy po raz 1 otrzymali oficjalne zaproszenie na IX Mistrzostwa Świata Karate w organizacji S.K.I.F., które rozgrywane były w Tokyo.

W maju 2012 roku sensei Norio Kawasoe egzaminuje go na 4 Dan. Piotr Kowalski na co dzień prowadzi zajęcia w kilku poznańskich grupach i jest głównym instruktorem Poznańskiego Stowarzyszenia Karate Shotokan.

Hirokazu Kanazawa

Shihan Kanazawa jest głównym instruktorem oraz przewodniczącym największej na świecie organizacji karate SKIF liczącej 2.5 miliona adeptów.

Więcej...

Norio Kawasoe

Swoje umiejętności prezentował jako trener podczas licznych staży w Niemczech, Dani, Szwajcarii, Włoszech, Węgrzech, Portugalii oraz Polsce.

Więcej...

Piotr Kowalski

Trening karate rozpoczął w Poznaniu w 1982 roku. Pobierał nauki od instruktorów, którzy w tamtym czasie byli jednymi z najlepszych w Polsce.

Więcej