skif_logotype
Międzynarodowa Federacja Karate Shotokan - S.K.I.F.

Hirokazu Kanazawa

Kancho Kanazawa urodził się w 1931 roku, w Iwate, Japonia. Pomimo tego że, we wczesnych latach młodzieńczych trenował judo (posiadał 2 DAN) i był utytułowanym zawodnikiem, podczas studiów miał styczność ze studentami z uniwersytetu Takushoku ćwiczącymi karate. Zafascynowany możliwościami karate, zapragnął szybko nauczyć się tej sztuki samoobrony, tak że przepisał się na ten właśnie uniwersytet, na którym wówczas zajęcia prowadził Masatoshi Nakayama.

 

Norio Kawasoe

Norio Kawasoe, ur. w 1951 w Saga na wyspie Kiusiu. Podczas studiów na Uniwersytecie Takushoku w Tokio, trenuje karate pod okiem mistrzów Masatoshi Nakayama i Katsunori Tsuyama.

 

Hirokazu Kanazawa

Shihan Kanazawa jest głównym instruktorem oraz przewodniczącym największej na świecie organizacji karate SKIF liczącej 2.5 miliona adeptów.

Więcej...

Norio Kawasoe

Swoje umiejętności prezentował jako trener podczas licznych staży w Niemczech, Dani, Szwajcarii, Włoszech, Węgrzech, Portugalii oraz Polsce.

Więcej...

Piotr Kowalski

Trening karate rozpoczął w Poznaniu w 1982 roku. Pobierał nauki od instruktorów, którzy w tamtym czasie byli jednymi z najlepszych w Polsce.

Więcej