skif_logotype
Międzynarodowa Federacja Karate Shotokan - S.K.I.F.

Norio Kawasoe (1951-2013)

Norio KawasoeNorio Kawasoe, ur. w 1951 w Saga na wyspie Kiusiu. Podczas studiów na Uniwersytecie Takushoku w Tokio, trenuje karate pod okiem mistrzów Masatoshi Nakayama i Katsunori Tsuyama.

W 1973 roku zwycięża w Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata w Osace w kumite indywidualnym, a także zdobywa pierwsze miejsce w kumite drużynowym podczas Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Tokio.

W 1976 roku wyjeżdża do Europy gdzie współpracuje z mistrzami Shiro Asano (SKIF UK), Akio Nagai (SKIF Niemcy), Masaru Miura (SKIF Włochy). W tym samym roku osiada na stałe w Austrii, gdzie zostaje głównym trenerem SKIF Austria. W 2003 roku zdobył tytuł Hanshi - 8 Dan.

Swoje umiejętności i wiedzę prezentuje jako trener podczas licznych staży w Niemczech, Dani, Szwajcarii, we Włoszech, na Węgrzech, Słowenii, Portugalii a także w Polsce.

Zmarł 17 marca 2013 roku.

Hirokazu Kanazawa

Shihan Kanazawa jest głównym instruktorem oraz przewodniczącym największej na świecie organizacji karate SKIF liczącej 2.5 miliona adeptów.

Więcej...

Norio Kawasoe

Swoje umiejętności prezentował jako trener podczas licznych staży w Niemczech, Dani, Szwajcarii, Włoszech, Węgrzech, Portugalii oraz Polsce.

Więcej...

Piotr Kowalski

Trening karate rozpoczął w Poznaniu w 1982 roku. Pobierał nauki od instruktorów, którzy w tamtym czasie byli jednymi z najlepszych w Polsce.

Więcej